Twitter “yanıt gizleme” özelliğini ne zaman kullanıma sunacağını açıkladı

Toplumsal medya kullanıcılarının güzeline gitmeyen durumlardan biri de, paylaştıkları gönderiye gelen olumsuz yahut hakaret içerikli yanıtların olduğunu söyleyebiliriz. Birtakım platformlarda bu karşılıkların silinmesi yahut gizlenmesi mümkün olsa da Twitter bu türlü bir seçenek sunmuyordu. Lakin şirket, gelen istekler sonucunda karşılık gizleme özelliğini geliştirmeye başladı.

Haziran ayında kullanıma sunulacak

Twitter’ın karşılık gizleme seçeneği, attığınız tweet’lere gelen rahatsız edici yahut hakaret içeren karşılıkları gizleyebilmenizi sağlıyor. Şirketin Haziran ayında kullanıma sunacağı bu özelliğin yanlış kullanımının önüne geçilmesi için, gizlenen karşılıklar öbür kullanıcılar tarafından tek bir tıklama ile görülebilecek.

Twitter’ın kıdemli eser müdürü Michelle Yasmeen Haq hususla ilgili olarak: “Twitter’da değişik sohbetler başlatan beşerler bizim için çok değerli ve biz de onlara biraz denetim vererek onların konuşmalarını mümkün olduğunca sağlıklı yapmalarını sağlamak istiyoruz.” tabirlerini kullandı. Bu hafta bir TED etkinliğinde konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın şu anki haliyle “başkalarını taciz etmeyi ve berbata kullanmayı çok kolay hale getirdiğini” itiraf etmişti. Yeni bilhassa birlikte bu durumun da azalacağı öngörülüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir