Apple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve araba anahtarlarını birbirinden uzak tutmalı

Apple Pencil dayanak dökümanını yenileyen Apple, kullanıcıların yaşadığı çılgın bir soruna yönelik içerik eklemesi yaptı. Güncellenen dökümana nazaran şayet ikinci kuşak Apple Pencil’ı iPad Pro üzerinde şarj ediyorsanız, aracınızı anahtarlığınızı kullanarak açmakta sorun yaşayabilirsiniz.
Bir parazitin, teşebbüsün dehşetli ve tahminen de komik örneği olan bu durum, Apple Pencil 2. jenerasyon yalnızca şarj edilirken ortaya çıkıyor. Anahtarlıklar ise araca yaklaştığınızda kilidi otomatik olarak açan tipten aygıtlar olduğunda bu parazitten etkileniyor. Sanıyoruz ki çok az sayıda kullanıcının başına gelen bu durum, her biçimde dayanak dökümanında belirtilmeye değiyor.
En muhtemel senaryo ise şöyle: üzerinde Apple Pencil şarj olan tabletiniz bir elinizde, otomobil anahtarlığınız öteki elinizde araca yöneliyorsunuz ve kapılar açılmıyor. Bir oburu ise tıpkı iPad Pro heyetimi çantanızda ve yeniden Pencil şarj oluyor. Arabayı açmaya çalışıyorsunuz, lakin hayatta her şey bu kadar kolay değil. Sorunu çözmek için yapılması gerekenler neyse ki çok sıkıntı değil. Öncelikle Pencil şarj olmuyor, yalnızca manyetik halde tablete takılı duruyorsa rastgele bir sorun çıkarmıyor. Şarj durumu varsa da aygıtı anahtarlıktan uzaklaştırmak yahut süreksiz olarak kalemi tabletten ayırmak tekrar durumu çözüyor. 
Bu türlü bir durum sanıyoruz ki çok insanın başına gelmez lakin varlıklı olmanın da muhakkak külfetleri bu türlü bazen ortaya çıkabiliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir