Halo TV dizisinde Master Chief karakterini canlandıracak aktör bulundu

Birinci duyurusu 2013 yılında yapılan ve o tarihten bugüne, yayınlanıp yayınlanmayacağı yılan öyküsüne dönen görüntü oyunu Halo’nun TV dizisi için geçtiğimiz günlerde değerli bir gelişme yaşandı. Dizide, Master Chief karakterine hayat verecek aktör sonunda bulundu.

Entertainment Weekly’nin ulaştığı bilgilere nazaran Master Chief’i; First Man, Orange Is the New Black ve American Gods dizilerinden ve Den of Thieves isimli sinemadan tanıdığımız Pablo Schreiber canlandıracak.

Xbox’ın en kıymetli üretimlerinden olan Halo serisini oynayanların çok düzgün bildiği üzere, oyunda Master Chief’in yüzünü göremiyorduk. Dizinin bu evrede oyuna sadık kalıp kalmayacağı ve Schreiber’ın yüzünün gösterilip gösterilmeyeceği tam olarak bilinmiyor. Lakin Showtime’ın yayınlardan sorumlu yöneticisi Gary Levine’in daha evvel bu hususta yaptığı açıklamada, “Master Chief’in yüzünü gösterip göstermeyeceği çok değerli bir bahis ve dizimizde değerli bir yer işgal ediyor.” sözünü kullanmıştı. 

Schreiber haricinde dizide oynayacağı katılaşan bir başka oyuncunun ise Yerin Ha olduğu belirtiliyor. Halo dizisinin, aktris için birinci uzun soluklu televizyon deneyimi olması bekleniyor. Ha’nın, Dış Kolonilerde yaşayan 16 yaşındaki Quan Ah karakterini canlandırması bekleniyor.

Prodüktör koltuğunda Kyle Killen (Awake) ile Steven Kane’in  (The Last Ship) oturacağı dizinin çekimlerine, sonbahar aylarında ve Budapeşte’de başlanması bekleniyor. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir