Samsung Galaxy Fold parçalarına ayrıldı: Katlanır mekanizmaya ilk yakından bakış

Samsung Galaxy Fold, firmanın birinci katlanabilir ekrana sahip telefonu ve son derece değerli mühendislik eseri, Weibo üzerinde paylaşılan fotoğraflarda birinci kere modüllerine ayrıldı.
Beş modülden oluşan ana sistem, karmaşık bir yapıya sahip. Düzeneğin ana emeli telefonu açtığınızda tam düz halde tutmak, kapandığında ise kapalı tutmak olarak görülebiliyor. Bunun kesimleri yakından incelendiğinde bir mekanik saat personelliği var diyebiliriz. Raporlara nazaran bu düzenek, telefonun prototipleme etaplarında tekraren yine tasarlanmış. 
Galaxy Fold’u parçalayan Weibo kullanıcısının aktardığına nazaran ana katlanma sistemi çok hassas pozisyonlandırmaya dayanıyor. Bunun manası, modüllerin pozisyonlarında ufak bir değişiklik bile olsa ana ekran ziyan görebilir. 
Foto Galeri | 12 Görsel Görüntüle

Büyük katlanabilir ekranın sökülmesi anlatıcıya nazaran çok kolay. Lastik üzere yumuşak olan bu ekranı kırmaktan çok fazla endişelenmenize gerek yok. Küçük ekran ise öteki bir kıssa. Aktarılana nazaran bu küçük, esnek olmayan ekran kesimleri sökme sırasında kırılıp kesimlerine ayrılmış. 
Samsung Galaxy Fold’un iki yarısı, iki tane yassı kabloyla birbirine bağlanıyor. Aygıtın iki tarafında yer alan piller ise farklı biçimde farklı biçimlerde. Kapasiteler ortasında fark olup olmadığı ise maalesef anlaşılamıyor. 
Samsung bu 2.000 dolarlık “prototip” telefonunda ekran tamiri için ne kadar fiyat talep edecek daima birlikte merakla(!) bekliyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir