Tesla, Satış Mağazalarını İnternete Taşıyor!

Tesla,  yaptığı bir duyuru ile tüm perakende satış mağazalarında araçlarının satılmasını durdurarak, çevrimiçi satış platformuna geçiş yapacağını söyledi. Tesla CEO’su Elon Musk, basın ile yaptığı bir konferans görüşmesinde bu değişim ile masrafları önemli bir halde azaltacağını ve 35.000 dolarlık Model 3’ün sunulmasına yardımcı olacağını söyledi.

Tesla temsilcilerinin iddialarına nazaran yalnızca online satışlara geçmek, firmanın masraflarını en az %6 azaltacak ve bu da müşterilere yansıyacak. Ayrıyeten yeni ve ucuz Model 3’ün yanı sıra Model S ve X’in fiyatları da düşürülecek.

Bu karar doğal olarak çalışan sayısının azalmasına sebep olacak fakat Musk, Tesla’nın hizmet kısmının (müşteri hizmetleri gibi) daha güzel bir müşteri tecrübesi için genişletileceğini söylüyor.

Tesla’nın galeri mağazalarının kaçının insanların otomobilleri görmeleri ve test etmeleri için açık kalacağı şimdi muhakkak değil lakin Tesla, bu yerlere muhtaçlığı azaltmak için depozito programını yenilemiş durumda. Artık Tesla araçları için 1.000 dolar depozito yatırarak aracı 1.000 mil sürmek ve tecrübe beğenilmezse iade etmek mümkün olacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir