Tesla’dan Model S ve Model X İçin Yeni Hamle!

Tesla’nın Model S ve Model X satışları 2019’un başında önemli bir halde azalmış olsa da, firmanın emin olmayan alıcıları kendi tarafına çekmek için bir ihtimali daha olabilir: İstedikleri menzili sunmak. Electrek kaynaklarının söylediğine nazaran firma, eski EV’lerini, daha yeni Model 3’te bulunan tıpkı teknolojiye sahip motorların gibisi bir motor ile desteklemeyi planlıyor. Tam olarak özellikler aşikâr olmasa da, PMR’nin daha yüksek randımana sahip olması (şu andaki %93 yerine %97) dizaynda fark edilebilir bir değişiklik olmadan menzili bir ölçü daha arttıracaktır.

Raven kod ismi verilen motorların araçlara ne vakit sunulacakları belirli değil. Kaynakların söylediğine nazaran “göreceli olarak yakın zamanda” şarj suratını arttıracak güncellemeler ile birlikte sunulmaları mümkün olabilir.

Şayet bu söylenti doğruysa, Tesla için mantıklı bir adım olacağı kesin. Daha uzun menzil bariz bir satış artısı sunacaktır ve Audi yahut Mercedes üzere rakiplerine karşı Tesla’ya yeni bir rekabet avantajı sunabilir. Daha süratli şarj mühleti ise Tesla’nın üçüncü kuşak Supercharger’larından faydalanması için neredeyse zarurî olan bir güncelleme. Asıl soru ise, yeni motorun fiyatları ne kadar etkileyeceği. Her ne kadar bu motorlar Model 3’te yer alacak kadar ucuz olsalar da, şimdi Tesla’nın yüksek performans otomobillerinde kullanılmış değiller.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir