Windows 10 Güncellemesi Oyunları Yavaşlattı!

Windows 10 için yeni yayınlanan bir toplu güncelleme, birtakım kullanıcıların PC’lerinde oyun performansını yerle bir etti.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi için yeni yayınlanan KB4482887, bir dizii tamirat ve Spectre tamiratının performans kaybını gidermeye yönelik bir performans geliştirmesiyle (“Retpoline” onarımı) geliyor. Bununla birlikte güncellemenin birtakım oyunlarda aykırı bir tesire yol açtığı anlaşılıyor. Bunun Retpoline tamiriyle hiçbir ilgisi olmayabilir. Reddit’te ortaya çıkan bahis başlıkları, problemlerin Destiny 2’de ağırlaştığını gösteriyor, fakat öteki oyunların da ismi geçiyor.

Bir yorumcu Destiny 2’de fare ayarlarını “kusurlu üzere hissettiğini” ve 60 fps’den “çok daha azını” aldığını söyledi. Bu yorumcunun çift SLI RTX 2080 Ti grafik kartlı, hayli güçlü bir PC’si bulunuyor. KB4482887 güncellemesini kaldırmanın bu kullanıcı için sorunu çözdüğü söyleniyor.

Destiny 2’yle ilgili sorun yaşayanların bir ortaya geldiği bir diğer mevzu başlığında üyeler, “CoD4 ve CoD MW2” üzere oyunlarda “devasa lag sıçramaları” ve çok derecede gecikmeli fareyle karşı karşıya kaldıklarını söylüyorlar. Bu problemlerin da güncellemeyi kaldırınca ortadan kalktığı anlaşılıyor.

Evvelki Reddit mevzu başlığına katılan bir Microsoft yetkilisi, sorunun muhtemelen Retpoline ile alakası olmadığını, zira bu tamirin şimdi perakende kullanıcılara açılmadığını (4.3.2019 itibariyle)” söyledi. Yetkili, oyun performansıyla ilgili sorun yaşayanların geri bildirim göndermelerini rica etti.

Sorunun nedeni katılaşana kadar, KB4482887 güncellemesinden uzak durmakta yarar var üzere görünüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir