Windows Sanal Masaüstü Önizleme Sürümüne Kavuştu

Geçtiğimiz yıl Ignite 2018 konferansında uzunluk gösteren Microsoft, Windows Sanal Masaüstü‘nü kelam konusu aktiflikte duyurmuştu. O yıldan bu yana önizleme durumunda olan program geçtiğimiz gün genel ön izleme sürümüne kavuştu. Hizmet, Office 365 ProPlus için optimize edilmiş çoklu kullanıcı tecrübesi sunuyor.

Kuruluşlar Windows 7 yahut Windows 10 için bu hizmetten yararlanabiliyor. Windows 7 için Sanal Masaüstü’nü kullanan kuruluşlar, Windows 7’nin Ocak ayında sona erecek olan yazılım takviyesinin akabinde üç yıl boyunca genişletilmiş güvenlik güncelleştirmelerini fiyatsız olarak alacak. Bu, yalnızca muhakkak eski uygulamalar için Windows 7 kullanması gereken işletmeler ismine eşsiz bir tahlil.

Microsoft Sanal Masaüstü’nü çeşitli iştirakleri ile de zenginleştirecek. Örneğin, Galaxy aygıtınızı bir monitöre takmanıza ve masaüstü tecrübesiyle kullanmanıza müsaade veren özellik olan Samsung DeX ile Windows Virtual Desktop’ı kullanabileceksiniz. Üstelik Windows Sanal Masaüstü’nün bir Windows imajı ile bağlı olarak çalışıyor olması sayesinde Android uygulamaları ile sonlu kalmayacaksınız. Windows Sanal Masaüstü, Citrix’in Bulut hizmetleriyle de çalışabilecek.

Tüm bu süreçlerin Azure üzerinden çalışacak olması sebebiyle Windows Sanal Masaüstü’nü kullanmak için birinci olarak bir Azure aboneliğine gereksiniminiz olacak. Özellik, Microsoft 365 F1, E3 ve E5, Windows 10 Enterprise E3 ve E5 ve Windows 7 ve Windows 10 için Windows VDA’ya dahil olacak. Windows Server için ise  RDS ve CAL müşterileri bu servisten faydalanabilecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir