Yapay zeka En Önemli Konu!

Yapay Zeka (AI) ya da Makine Öğrenimi’nin siber hatayla uğraştaki gerçek rolü nedir? Siber güvenlik alanındaki global başkanlardan biri olan ESET, Taşınabilir Dünya Kongresi’nde yapay zeka ve taşınabilir güvenlik ile ilgili yeni araştırmaları ve değerli bulguları paylaşacak.

Salon 7, stand 7H41’de yerini alan ESET, yapay zeka algoritmalarının nasıl dolandırıcılıkla uğraşa, süreçleri değerlendirmeye ve optimize etmeye, test prosedürlerini geliştirmeye ve mevcut sıkıntılara yeni tahliller geliştirmeye yardımcı olacağını tartışacak.Bunun yanı sıra ESET, başka yıkıcı yeniliklerde olduğu üzere, yapay zekanın da ne üzere sıkıntılara yol açacağını ortaya koyacak.

Siber hatalılar, yapay zekayı yakın gelecekte nasıl kullanacak?

ESET’in Global Güvenlik Temsilcisi Tony Anscombe’ye nazaran “Yapay Zeka, şu anda bilişim dalının en kıymetli konusu.” Anscombe, şunları söyledi: “Siber hatalıların yakın gelecekte teknolojiyi potansiyel olarak kuruluşları hedefleyen hücumlarını geliştirmek için nasıl kullanacaklarını ortaya koyan pek çok örnek gördük ve bu mevzuyu daima araştırmaktayız. Berbat maksatlı şahısların nasıl çalıştığını anlayarak, kuruluşların güçlü ve karmaşık algoritmalar yoluyla tehditlere en sağlam biçimde karşı koymalarına yardımcı olabiliriz.”

ESET, Taşınabilir Dünya Kongresi’nde şunları mercek altına alacak:

Geleceğin Konutu ve Kenti: IoT devrinde binaların riski ne kadar gerçek? ESET güvenlik uzmanları, giderek birbiriyle temaslı hale gelen dünyada büyük bir öncelik olan IoT ekosistem müdafaasına, şirketin nasıl odaklandığını gösterecek.

Çocuklar İnternette İnançta: ESET, dostça bir yaklaşımla çocukların çevrimiçi dünyada inançta olmalarını istiyor. ESET, bu yıl MWC’de çocukları, ebeveynleri ve öğretmenleri bilinçlendirmeyi amaçladığı yeni programından bahsedecek.

Android’de Bankacılık Truva Atları: 2018, Android makûs gayeli yazılımları ile dolu bir yıl oldu. ESET bu yıl, azalan fidye yazılımı tehditleri yahut kripto para madenciliği yerine, Android taşınabilir platformunda bulunan bankacılık truva atlarına daha yakından göz atacak.

Berbat gayeli uygulamalar: ESET, MWC ile eşzamanlı olarak hem Android hem de Google Play’e yönelik makus hedefli uygulamaların ve tehditlerin izlenmesini ve araştırılmasını rapor edecek yeni bir blog projesi başlatıyor. ESET araştırmacısı Lukas Stefanko, bu ve daha fazlası için ESET’in MWC standında olacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir