Apple Watch yine hayat kurtarmasıyla gündemde

Apple Watch diğer akıllı saatlere kıyasla sıhhat özelliklerine çok daha fazla ehemmiyet veriyor. Bunun sonuçlarını daha öncesinde hayat kurtarma olaylarıyla gördük. Tekrar gibisi bir hayat kurtarma olayı Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Bedeni şoka girmeden evvel uyardı

Tüm ayrıntıları Reddit’de paylaşan Apple Watch kullanıcısı saatinin sistemsiz kalp atışıyla ilgili ihtarda bulunduğunu belirtiyor. Bu ikaz bildirimlerini gördükten sonra anında acil servisi aramış. Acil servis konuta vardığında bedeni şokta olmasına karşın evvelden haber vermesi sayesinde anında müdahale yapılabildiğini söylüyor. Kullanıcının açıklamasının bir kısmı şu halde:

“Yatağımda uzanıp televizyon izliyordum. Ansızın Apple Watch bana sistemsiz kalp atışımla ilgili bildirimler yollamaya başladı. Acil servisi aradım. Vardıklarında bedenim şoktaydı. Bildirimler gelene kadar kendimi âlâ hissediyordum. Sıhhat vazifelileri taşikardi meselem olduğunu söylediler. Muhakkak bir müddet sonra bayıldım ve hastane yatağında gözümü geri açtım.”

Hastanede tabipler tarafından yapılan EKG testlerinde de birtakım anormalliklere rastlanması Apple Watch’ın gönderdiği bildirimlerin gerçek olduğunu ispatlar nitelikte. Ayrıyeten Apple Watch’ın taşikardi sıkıntısını tespit edebildiği daha evvelce de biliniyordu. Hasılı Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtarmış oldu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir