Dijital Xbox One S’ten Yeni Bilgiler!

Microsoft’un disksiz, büsbütün dijital bir Xbox One S konsolu sunmayı planladığını bir müddettir biliyorduk. Artık ise yayım tarihi yaklaşırken bu konsolun sızan yeni imgelerine kavuştuk.

WinFuture tarafından bulunan yeni imaj ve bilgilerin sürpriz içerdiği ise söylenemez. Konsol tam olarak beklenilebileceği üzere gözüküyor: Disk girişi olmayan bir Xbox One S.

WinFuture’ın kaynaklarına nazaran konsol 1TB hard diske sahip olacak ve bunun da fizikî medya olmadan kâfi ölçüde depolama alanı sunacağı varsayım edilebilir.

Başka detayların ortasında ise 4K görüntü oynatma ve HDR takviyesi bulunuyor. Görünene nazaran fiyat 229.99€ olarak belirlenmiş durumda. Kur çevirileri akabinde Microsoft’un tercih edeceği fiyatın ne olacağı tabi ki kesin değil lakin standart bir Xbox One S’in de başlangıç fiyatının 299.99€ olduğu düşünülürse, yaklaşık olarak %25 indirimli bir fiyata sahip olacağı varsayım edilebilir.

WinFuture

Ayrıyeten sızıntıya nazaran bu fiyatın içerisinde tek bir denetim kolu ve ön yüklemeli üç oyun – Minecraft, Sea of Thieves ve Forza Horizon 3 – de bulunuyor.

Yayım tarihinin ise 16 Nisan olacağı söyleniyor, özcesi çok kısa bir müddet içerisinde konsolla karşılaşabiliriz ve Avrupa için satış tarihi 7 Mayıs olarak gözüküyor. Son olarak bütün bunlar, daha evvel Windows Central tarafından yayımlanan sızan bilgiler ile de örtüşüyor…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir