En iyi Netfix Dizileri: İşte Bizim Top 10’umuz!

Netflix’i açtınız; yeni bir diziye başlayacaksınız. Lakin karşınızda o kadar fazla alternatif duruyor ki, hangi birini izleyeceğinize karar veremiyorsanız. O vakit, bir bilene danışmanın vakti geldi.

CHIP Online grubu olarak, hepimizin belirli başlı Netflix favorileri var elbette. Biz de kendi içimizde küçük bir araştırma yaptık ve herkesin favorilerini öğrendik. Sonrasındaysa, en fazla oy alan 10 Netfix dizisini sizler için bir ortaya getirdik.

Unutmayın; bu 10 dizi, bizim için en düzgün 10 dizi. Zevkler ve renkler tartışılmaz; sizlerin de bu listeye eklemek ya da çıkartmak isteyeceğiniz üretimler olabilir. Bunları bizlerle yorumlar kısmında paylaşırsanız çok keyifli olacağız.

Neyse, artık gelin, “bizim için” Netflix’in en âlâ 10 dizisine birlikte göz atalım…

Black Sails

Kaptan Flint ve mürettebatı, korsanların dünyasında kuvvetli bir çabaya girişiyor. Robert Louis Stevenson’ın klasik romanı Define Adası’nın öncesini mevzu alan dizide, Flint ile birlikte, Long John Silver’ın da geçmişini öğrenme imkanı buluyoruz.

La Casa De Papel

Listemizdeki birinci Netflix Yepyeni İmali… Profesör ve topladığı grup, İspanya’daki darphaneyi soymaya karar veriyor. Bu soygun sırasında kimi vakit güldüren, kimi vakit üzen sayısız kıssaya şahit oluyoruz ve son kısma kadar, olayların nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz. Şimdilik 2 kısım olarak yayında olan dizinin üçüncü kısmı, 2019 yılı içerisinde yayınlanacak.

Spartacus

Spartacus efsanesinin başlangıcı, gelişimi ve sonunun bahis edildiği dizi, gerek kıssa kurgusu, gerek fevkalade oyunculuk performansları ile unutulmaz bir klasik olmayı başardı. Gladyatörlerin baş kaldırışı, herhalde bundan daha yeterli bir halde anlatılamazdı.

Narcos

İkinci Netflix Orjinal üretimimiz… Evvel Kolombiyalı uyuşturucu baronu Escobar, akabinde Cali karteli. ABD’nin uyuşturucu ile uğraş ünitesi olan DEA casuslarının, Kolombiya’daki uyuşturucu devlerine karşı verdikleri savaş, son dakikasına kadar heyecanla izlenebiliyor.

Stranger Things

1980’lerin atmosferinde, birkaç çocuğun başrolde olduğu gizemli olaylar… İsminden da anlaşılabileceği üzere, Staranger Things sahiden hayli gizemli bir dizi. Pek çok izleyiciye nazaran en başarılı Netflix Orjinal Üretimlerinden biri olan Stranger Things’in yeni dönemi, 2019 yazında ekranlarda olacak.

El Chapo

Bir kere daha bahsimiz, ünlü bir uyuşturucu baronu: Meksikalı Guzman; ya da bilinen ismiyle El Chapo (Cüce). El Chapo’nun büyük bir uyuşturucu imparatorluğunu nasıl kurduğunu, mahpustan kaçış serüvenlerini ve natürel ki son olarak yakalanmasını büyük muvaffakiyetle ekrana taşıyan dizi, bir Netflix Yepyeni Üretimi.

Black Mirror

Her kısmında farklı bir öykü anlatan Black Mirror, gizem sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Her kısımda tıpkı tempoyu bulamasak da, Black Mirror’un Özgün Netflix üretimleri ortasında çok kıymetli bir yere sahip olduğu kesin.

House of Cards

ABD’li bir siyasetçi olan Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un, kirli politik oyunlarla bir siyasetçinin nasıl yükselebileceğini izlemek bazen değişik, bazen de “acı verici” oluyor. Başrol oyuncusu Kevin Spacey’in karıştığı bir skandal sonrası diziden kovulması, son dönemin Claire Underwood ekseninde gelişmesini sağlamıştı. Bu ortada dizinin, birinci Netflix Orjinal içeriği olduğunu da belirtelim.

Orange is the New Black

ABD’deki bir bayan hapishanesinde yaşanan olayları anlatan dizi, bir periyot o hapishanede tutuklu bulunan Piper Kirman’ın yazdığı romandan yola çıkıyor. Hem karakterler, hem de oyunculuk son derece başarılı. Birinci bakışta sıradan bir hapishane dizisi olarak görebilirsiniz ancak bir Netflix Yepyeni içeriği olan Orange is the New Black, aslında bundan çok daha fazlası. Dizi, son dönemi ile, 2019 yılı ortalarında izleyicisine veda edecek.

The End of the F***ing World

Bir kız ve bir erkek, iki problemli gencin konuttan kaçarak yaşadıkları kimi vakit komik, kimi vakit duygusal olayları mevzu alan The End of the F***ing World, kısa kısımları tamamladığınızda ağzınızda katiyetle beğenilen bir tat bırakacak. Bir Netflix Özgün içeriği olan dizinin ikinci döneminin çekim basamağında olduğu biliniyor. Lakin birinci dönemin sonunu izlediğinizde, ikinci dönemin nasıl gelişeceği konusunda eminiz sizin de başınız bir oldukça karışacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir