Game of Thrones Bu Gece Başlıyor!

Televizyon tarihinin mihenk taşlarından biri pozisyonundaki Game Of Thrones(Taht Oyunları) sekizinci dönemi ile ekranlara veda ediyor. Yalnızca Kuzey Amerika’da her kısım onlarca milyon bireye ulaşan ve dünya çapında yüz milyonları aşan bir hayran kitlesine sahip olan üretim; sabaha karşı 04:00’de yayınlanacak. 

Takımında; Peter Dinklage(Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau(Jaime Lannister), Lena Headey(Cersei Lannister), Emilia Clarke(Daenerys Targaryen), Kit Harington(Jon Snow) Liam Cunningham(Davos Seaworth), Sophie Turner(Sansa Stark) ve Maisie Williams’ın(Arya Stark) bulunduğu Game of Thrones‘un yapımcılıklarını ise David Benioff ve D. B. Weiss üstleniyor.

Dünyaca ünlü imal, George R.R Martin’ın birebir isimdeki karanlık-fantezi romanından uyarlanmış. George R.R Martin; gerek tembelliği, gerekse mizacı nedeniyle beşinci kitaptan sonrasını yazamayınca, dizi odak noktamız haline geldi. Game of Thrones, öbür fantastik yapıtlardan çok farklı. George R.R Martin; Yüzüklerin Efendisi‘nin muharririni J.R.R Tolkien’i gerçekçilikten uzak olmakla suçluyordu. Martin, bol Oscar ödüllü Yüzüklerin Efendisi sinemalarını de lisanına dolamış ve onları “Disney türevi anlamsız kurgular” olarak değerlendirmişti.

Artık tüm bunlar geride kaldı ve Martin, altıncı dönemden itibaren serinin üzerindeki hakimiyetini kaybetti. Yeniden de dizi, popülerliğinden bir şey kaybetmedi ve izlenme sayılarını günbegün artırdı.

Game of Thrones‘un son dönemi altı kısımdan oluşacak: Bugün sabaha karşı 4:00’da yayınlanacak birinci kısım 54 dakika sürecek. İkinci kısım 58, üçüncü kısım 60, dördüncü kısım 78, beşinci kısım 80 ve final kısmı 80 dakika uzunluğuna sahip olacak. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir