Kasım ayında çıkacak Star Wars Jedi: Fallen Order’ın ilk videosu yayınlandı

Titanfall serisi ile Apex Legends oyunlarının imalcisi Respawn Entertainment tarafından 2016 yılında duyurulan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın çıkış tarihi nihayet aşikâr oldu. 15 Kasım 2019 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek oyuna ilişkin bir de tanıtım görüntüsü yayınlandı.

Sith’in İntikamı sonrasında gelişen olayları anlatan oyun, yapımcıya nazaran tek oyunculu ve öykü odaklı oynanışa sahip bir üretim olacak. Işın kılıcı uğraşları ve Gücün kullanımına farklı bir değer verileceği de yeniden geliştirici tarafından vurgulanmış.

Oyunda Jedi kıyımından kaçmayı başarmış, Cal Kestis isminde genç bir padawanı canlandıracağımız söz ediliyor. Kestis, oyun boyunca eğitimini tamamlarken birebir vakitte da hayatta kalmaya çalışacak.   

God of War III’ün yapımcılığını üstlenmiş olan ve Fallen Order projesini de yürüten isim olan Stig Asmussen yaptığı açıklamada, “Bizlerin de dahil olduğu birçok Star Wars hayranı, karanlık günlerde neler yaşandığını merak ediyor. Bu sebeple bizde bahsi geçen vakit dilimini keşfetmek istedik” sözlerini kullanmış.

Son olarak, Electronic Arts tarafından piyasaya sürülecek oyunun tanıtım görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir