Microsoft HealthVault Kapanıyor!

Microsoft üzere büyük firmalar, irili ufaklı birçok hizmetini ayakta tutmak için vakit ayırıyorlar. Fakat bazen kaynaklardan tasarruf etmek için bu hizmetlerden kimilerini kapatmak, daha düzgün bir seçenek haline gelebiliyor. Microsoft yeni yaptığı bir duyuruyla HealthVault‘u kapatacağını duyurdu.

Şahsî sıhhat datalarını inançlı olarak saklamaya müsaade veren HealthVault, 2007’de ortaya çıkmıştı. Hizmetin hedefi, Ferdî Sıhhat Kaydı’nın (PHR) yerini almak değil, onunla birlikte çalışmaktı çünkü bir “Bakımın Sürekliliği Belgesi” oluşturmaya müsaade veriyordu. HealthVault’un bir Windows 8 ve taşınabilir uygulaması yapıldı lakin daha sonra “uyumluluk meseleleri” nedeniyle kapatıldı. Daha sonra iOS, Android ve Windows 10 Mobile için HealthVault Insights uygulamaları geliştirildi. Bu uygulamalar, iki adımlı doğrulamayı da destekliyordu. Duyurunun üzerinden bir sene geçmeden uygulamalar kapatıldı.

Tahminen bununla ilgili olarak Microsoft, geçen ay Health Dashboard ve tüm ilgili Microsoft Band uygulamalarını 31 Mayıs’ta kapatacağını söylemişti.

Microsoft, HealthVault hizmetinin kapanışıyla ilgili kullanıcılarına birer eposta gönderdi. Hizmet 20 Kasım’da kapandığında üzerinde kalan bilgiler de silinmiş olacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir