Play Store’da Simgeler Standart Hale Geliyor

Google, Play Store’a gönderilen uygulamaların simgelerinin muhakkak koşullara uyması gerektiğini duyurdu.

Yeni tanımlamalar, geliştiricilerin uygulama simgelerini önümüzdeki birkaç ay içinde değiştirmelerini gerektiriyor. Yeni tertipte simgeler tekrar 512×512 çözünürlüğe sahipler, lakin saydam art planlara artık müsaade verilmiyor. Android’deki Google Play ve Chrome OS, simgenin kenarlarını otomatik olarak yuvarlıyor ve gölge ekliyor. Değişiklik, TV, Wear ve Auto üzere öteki platformlardaki Google Play’i ve Android’deki APK launcher simgelerini etkilemiyor.

Google, Nisan’ın başından itibaren geliştiricilerin yeni simgeleri Play Console’a yüklemelerine ve yeni simgeyi denetim etmelerine müsaade verecek. Mayıs’ın başından itibaren yeni simgelerin tümünün yeni tanımlamalara uyması gerekecek. 24 Haziran’da ise yepyeni simgeleriniz “eski moda” dönüştürülecek yeni simgelerin tanımlamalara uyması istenecek.

Bu değişiklikler, Google Play Store’un görünümünü daha dengeli bir hale getirecek ve daha profesyonel görünmesini sağlayacak. Yeni tanımlamalar hakkında bilgi almak istiyorsanız, Google’ın buna özel sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir