Ses aktörü, Horizon Zero Dawn 2’nin geliştirildiği sinyallerini verdi

 

Guerrilla Games’in 2017 yılında piyasaya sürdüğü ve 10 milyon kopya satan Horizon Zero Dawn çıktığı devir epey övgü almıştı. Bir devam oyunu beklentisi içinde olan oyuncular için ise ne Sony ne de Guerrilla Games bugüne kadar resmi bir açıklama yapmadı. Lakin şirketlerin sessizliğini bozan bir gelişme, birinci oyunun Frozen Wilds genişleme paketinde Tatai karakterini canlandıran aktris ve müzisyen Janina Gavankar tarafından gündeme getirildi.

Paylaşılan bir görüntüde, Gavankar’ın bir hayranıyla sohbet ettiği görülebiliyor. Aktrisin; Star Wars Battlefront II’deki Iden Versio rolüne ilişkin bir cosplay ile Yıldız Savaşları Kutlama aktifliğine katılan hayranına sarf ettiği, “Horizon: Zero Dawn 2 geliştiriliyor ve birinci oyundan çok çok daha uygun olacak.” kelamları oyunla ilgili sessizlik perdesinin aralandığı yorumlarına neden olmuş.

 

Aktris hayranla yaptığı konuşmada, “Oyun inanılmaz. Devam oyunu görünce ne dediğimi anlayacaksın. Birtakım sırlara sahibim. Heyecandan kalbin duracak.” sözlerini kullanırken oyunla ilgili daha fazla bilgi paylaşmaktan kaçınmış, lakin devam oyununda kıymetli bir rol üstleneceğinin de sinyallerini vermiş.

Guerrilla Games’den iki oyun birden gelebilir

Şimdi resmi bir açıklama yapılmamış olsa da oyunun bir PS5 oyunu olacağını iddia etmek yanlış olmayacaktır. Çıkış tarihine yönelik kestirimler ise en erken 2021 yılını işaret ediyor. Yapılan sızıntıların yanlışsız olduğu varsayımdan hareketle Guerrilla Games’in iki oyun üzerinde çalışan bir stüdyo haline geldiğini de söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü şirketin halihazırda bir “çok oyunculu” proje üzerinde çalıştığı biliniyor. Proje kapsamında açılan iş ilanlarında oyunun, eski Rainbow Six Siege geliştiricisi liderliğinde hazırlandığı bilgisi paylaşılıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir