Twitter’ın Koyu Modu, OLED İçin İyice Karardı!

Uygulamaları saran “karanlık mod” modası, devam ediyor. Twitter, yeni “lights out” güncellemesiyle mevcut koyu mod fonksiyonunda bir yenilik yaptığını, koyu mavi yerine gerçek siyah art plan seçeneğini getirdiğini duyurdu. Siyah art plan, pikselleri gerçek anlamada söndürebilen OLED ekranlarda mükemmel görünebilir.

Twitter’ın resmi hesabı, yeni siyah seçeneği tanıtmak için profil fotoğrafını ve başlık fotoğrafını da değiştirdi. Güncelleme şu an için yalnızca iOS aygıtlarına sunuluyor. Android’li telefon ve tabletler, bir müddet bekleyecekler üzere görünüyor.

Yeni koyu modu Twitter’ın iOS uygulamasında aktif hale getirmek için “Ayarlar ve zımnilik menüsünü” açın, “Görünüm ve ses” üzerine dokunun ve “Koyu mod” seçeneğini açık hale getirin. Bunu yaptığınızda, koyu modun alt menüsünde yeni “Işıkları kapat” yahut “Lights out” seçeneğini göreceksiniz. Eski kodu modu hala kullanabilirsiniz fakat ismi artık “söndür” yahut “dim” olarak geçiyor.

Yeni lights out modu, OLED ekranların yalnızca belli pikselleri yakabilme özelliğiyle bir ortaya geldiğinde, iPhone X ve iPhone XS üzere OLED ekranlı telefonlarda pil tasarrufu sağlayabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir