Ubisoft, oyunculara Notre-Dame’ı getiriyor

Paris’teki tarihi Notre-Dame Katedrali’nde yaşanan trajik yangının akabinde tarihî alanlarda geçen Assassin’s Creed serisinin geliştiricisi Ubisoft büyük bir dayanak kelamı verdi.

Önümüzdeki hafta boyunca (25 Nisan’a kadar) PC kullanıcıları Assassin’s Creed Unity’yi ücretsiz indirebilecekler. Serinin bu üyesi 18.yy sonlarında Fransız ihtilali sırasında Paris’te geçiyor ve oyun içerisinde Notre Dame Katedrali’nin bir kopyası da bulunuyor.

Dağıtımcı tarafından yapılan açıklamada “Ubisoft tüm oyunculara katedralin görkemi ve hoşluğunu deneyimleme bahtını vermek istiyor. PC için Assassin’s Creed Unity’yi burada indirebilirsiniz ve sonsuza kadar Uplay oyunlar kütüphanenizde tutabilirsiniz” cümleleri yer alıyor.

Kısım dizayncısı Caroline Miousse, 2014 yılında Geek Ireland ile yapılan bir röportajda oyun içerisindeki Notre-Dame’in içinin ve dışının üretilmesinin 14 ay sürdüğünü ve “Devrim periyoduna uygun bir biçimde iç dizaynın şekillendirilmesinin üç hafta sürdüğünü” söylemişti. Bunun sonucunda da gerçek yapının 0.9 ölçeğinde büsbütün keşfedilebilir bir kopyası oluşturulmuş oldu.

Ubisoft, parasız oyunun yanı sıra tarihi yapıyı onarma uğraşlarına da 500000€ kelamı ile takviye oluyor. Ayrıyeten geliştirici, Katedral’in tekrar üretimine yardımcı olmak isteyen herkesi bağış yapmaya çağırıyor.

Assassin’s Creed Unity, PC kullanıcıları için “18 Nisan 00:00’dan 25 Nisan 17:00’ye kadar” ücretsiz indirilebilir olacak ve bu sayfadan ulaşılabilecek…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir