Apple’dan Yeni OLED Kararı

Apple, akıllı saati Watch‘ta kullandığı OLED ekranların büyük çoğunluğunu LG Display‘den alıyor. iPhone’larda kullanılan OLED ekranlar ise, Samsung ve LC Display’den tedarik ediliyor. Son periyot eserleri ortasında LCD ekran kullanan tek aygıt ise, iPhone Xr ve bu aygıtın LCD ekranları, Japonya merkezli Japan Display tarafından sağlanıyor.

Japan Display, Apple’ın yalnızca LCD ekran kullandığı periyotlarda, şirketin en kıymetli ekran tedarikçileri ortasındaydı ve gelirinin yarısını Apple’dan kazanıyordu. Lakin Apple’ın yüzünü OLED’e dönmesi, Japan Display için işlerin berbata gitmesine yol açmıştı. Yeni gelen haberler ise, Japon şirket için adeta can simidi olacak nitelikte.

Apple, Reuters’in haberine nazaran, Apple Watch’ta kullanmak üzere, OLED ekranları LG Display ile birlikte Japan Display’den de almaya başlıyor. Öteki bir deyişle, gelecek kuşak Apple Watch modellerinde Japan Display’in OLED ekranları da kullanılacak.

Japan Display’in bir OLED tedarikçisi olarak Apple’ın listesine girmesi epey değerli bir gelişme. Çünkü Apple’ın, artık LCD ekranları büsbütün terk edeceği varsayım ediliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir