Bitcoin İçin Kabus Gibi Günler

CNBC’nin  30 Kasım  2018 tarihinde bildirdiğine nazaran, Bitcoin, XRP üzere kripto para üniteleri, geçtiğimiz hafta tam bir kabus yaşadı: 70 milyar dolar kıymetinde kayıp.

Bitcoin, haftayı 3.878 dolar pahasında kapattı. Bu bedel, Aralık 2017’nin en yüksek değeri olan 19.783 doların yüzde 80 oranında altında. Cumartesi günü öğlenden sonra itibariyle, Genesis Küresel Trading CEO’su Michael Moro, şu anki durumun “dip” olup olmadığını bilmediklerini, aşağıya gerçek yeni bir dalga gelebileceğini söyledi. Ancak alıcıların alıma devam ettiğinin de altını çizdi.

CNBC’ye  nazaran, kriptodaki büyük oyuncular vakit içerisinde muazzam kar elde ettiler lakin bunun devam edip etmeyeceğini kestirmek çok güç.

CoinDesk de, bu düşüşü doğruluyor. Yaptıkları açıklamada tüm büyük kripto para ünitelerinin piyasa kıymetinin, ay içinde 70 milyar dolar üzerinde kayıp gösterdiğini söyleyen CoinDesk, Dünyanın ikinci en büyük kripto para ünitesi olan XRP,’nin de Kasım ayında yüzde 18 seviyesinden düşüş gösterdiğini açıkladı. 

Hülasa Kripto para üniteleri için toz pembe günler artık geride kalmış üzere görünüyor. Lakin bu iddia ve yaşanan gelişmeler bile, yatırımcıların ilgisini azaltmak için kâfi olmuş değil…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir