Google Pixelbook serisine devam edecek

Google, daha evvelki söylentilerin bilakis, yakın vakit içerisinde Pixelbook ve Pixel Slate serileri için yeni laptop ve tabletler üretmeyi planladığını doğruladı.

Kısa bir mühlet evvel Business Insider ile konuşan isimsiz kaynaklar, Pixelbook ve Pixel Slate üzere eserlerden sorumlu olan Google Create kısmından çalışanların süreksiz olarak öteki kısımlara kaydırıldığını ve bu yüzden de muhtemelen bu çeşit donanım geliştirmelerinin rafa kaldırılmış olabileceğini söylemişlerdi.

Lakin Google, The Verge ile yaptığı görüşmede bu donanım kısmının yolda yeni notebook ve tabletlerinin olduğunu söyledi. Lakin Google, bu donanımların varlıklarını doğrulamak dışında ayrıntı vermedi. Bu eserlerin şimdi göreli olarak erken geliştirme periyotlarında olabilecekleri düşünülürse, bunun pek de sıradışı olduğu söylenemez.

Bu durum, Google’ın Cloud Next 2019’da “İşletmeler için Google Donanımı” konusunda bir seans düzenlediğini ve Pixelbook ile Pixel Slate’ten farklı çalışarak hareket-halinde-çalışma konusunda yeni atılımlar yapan yeni aygıtların yolda olduğunu söylediğini belirten 9 to 5 Google’ın haberi ile de desteklenmekte.

Öteki bir deyiş ile Google, bu yeni aygıtlar ile işletme dünyasını hedefliyor üzere gözüküyor. Tabi ki bunun manası tüketicilerin bu aygıtları alamayacakları olmayacak…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir