Google’ın yeni artırılmış gerçeklik projesi, çizim yapmayı öğretiyor

Çizim yapma merakınız varsa ve bu işin tekniklerini öğrenmek istiyorsanız, internet üzerinde araştırmalar ve görüntüler aramaya alışkınsınızdır. Lakin Google‘ın yürüttüğü yeni AR projesi, bu çizim yeteneklerinizi eğlenceli ve tesirli bir biçimde yapmanızı sağlayacak.

Çizim tekniklerini öğrenmenin eğlenceli yolu

Google Creative Lab tarafından geliştirilen Drawalong AR isimli artırılmış gerçeklik projesi, Youtube’daki çizim eğitimi görüntülerini AR teknolojisi kullanarak kağıda aktarmanızı sağlayacak. Kolay bir formda açıklayacak olursak, telefonunuzdan rastgele bir çizim görüntüsünü açacaksınız ve aygıtınızı kağıda tutup ekrana bakarak, birebirini çizmeye çalışacaksınız. Bu projenin, çizim marifetlerinizi geliştirmek için mükemmel bir fikir olduğunu söylemek mümkün.

Google deneme yapmak için YouTube’da tanınan popüler içerik oluşturucusu AmandaRachLee ile paydaşlık kurdu. Konseptin gerisindeki beynin ise Google Creative Lab ile çalışan Jane Friedhoff olduğu belirtiliyor. Bir elinizle telefonu tutmanız gerekeceği için çizim yapmanız biraz güç olabilir lakin işin tekniğini kavramak açısından kesinlikle yararı dokunacaktır. Drawalong AR projesinin kullanıcılara ne vakit sunulacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi verilmiş değil.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir