iOS 13 ile iPad Pro’lara fare desteği geliyor

Apple her ne kadar iPad Pro serisini dizüstü bilgisayar alternatifi olarak pozisyonlandırmaya çalışsa da eksik kaldığı birtakım noktaları var. Bunlardan biri de aygıtta fare dayanağının olmaması lakin bu durum çok yakında değişebilir. Görünüşe bakılırsa şirket iPad Pro’yu “yalancı” bir dizüstü bilgisayar haline getirmek için kıymetli bir adım atıyor.
iOS platformunun bir sonraki büyük güncellemesi iOS 13 olacak. Taşınabilir işletim sisteminin yeni sürümü ile birlikte iPad Pro’lara fare takviyesi geleceği istikametinde haberler var. Tablet hali hazırda Smart Keyboard aksesuarı, Bluetooth ve hatta USB-C üzerinden bağlanan klavyeleri bile destekliyor. Fare takviyesine kavuşması ile birlikte de dizüstü bilgisayar gibisi bir tecrübe sunacak.

Müjde WWDC 2019’da gelebilir

Şirket her vakit olduğu üzere hususla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Apple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleştirilecek Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda (WWDC 2019) iOS 13’ü sahneye çıkarması bekleniyor. Dolayısı ile fare takviyesinin gelip gelmeyeceğini lakin Haziran ayında düzenlenecek aktiflikte öğrenebileceğiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir