Lenovo Z6 Pro’nun çentikli ekran ile geleceği kesinleşti

Lenovo Z6 Pro’nun tanıtım tarihi yaklaştıkça hakkında daha çok şey öğrenme talihi yakalıyoruz. Geçtiğimiz gün örnek kamera fotoğraflarını bizlere gösteren aygıt, bu sefer ön yüz dizaynını net olarak gördüğümüz reklam görüntüsüyle ortaya çıktı. Daha öncesinde üstte görebileceğiniz fotoğraf sızdırıldığı için aygıtın büsbütün çerçevesiz bir dizaynla geleceği düşünülüyordu.

Su damlası çentik ile geliyor

Yeni reklam görüntüsü sayesinde aygıtın su damlası çentikli ekran ile geleceği katılaştı. Buna ek olarak görüntüde görebildiğimiz öteki özellikler ekran üzerinden parmak izi okuma ve yüz tanıma oluyor. Külliyen çerçevesiz olacağı düşünüldüğü için açılır kapanır kamera sistemi bekleyen kullanıcılar vardı lakin görünen o ki firma tercihini farklı tarafta yapmış.

Lenovo’nun yeni amiral gemisi Android tarafındaki en güçlü yonga seti olan Snapdragon 855 temelinde şekilleniyor. Bilhassa dörtlü art kamera performansının şimdiden ilgi uyandırdığını söyleyebiliriz. Bu paketin içerisindeki ana sensör 48 MP çözünürlüğünde olacak.

Geçtiğimiz aylarda Lenovo Z6 Pro’nun 5G takviyesi ile geleceğini de sizlere aktarmıştık. Firmanın 5G takviyeli birinci akıllı telefonu olma özelliği de eklenince Z6 Pro’nun değeri düzgünce artıyor. Telefonun tanıtımı 23 Nisan tarihinde yapılacak. Özcesi iki gün sonra Lenovo Z6 Pro’nun fiyatını ve tüm teknik özelliklerini resmi olarak öğreneceğiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir