Robot düğün fotoğrafçısı Eva ilk işini aldı

Robotların işlerimizi alacakları argümanları yıllardır daima olarak karşımıza çıkmaktaydı. Otomasyon hayatımızın her noktasına girerken şimdilik çoğumuzun işini robotlara kaybetme kaygısı çok yok lakin düğün fotoğrafçıları için durum biraz daha farklı olabilir.

Birleşik Krallık merkezli Service Robots firması, kiralanabilecek pek çok droid sunuyor ve bunlardan biri de Eva olarak isimlendirilen fotoğraf robotu. İnsansı robot, yüz tanıma teknolojisini kullanarak insanları belirledikten sonra fotoğraf çektirmek isteyip istemediklerini soruyor. Eva, 2019’un başlarında sunulmuştu fakat 7 Nisan tarihinde resmi olarak birinci düğününü fotoğrafladı.

Gary ve Megan Barker’ın düğünü için kiralanan robot için damat Gary’nin söylediğine nazaran, düğün için eksiksiz bir ekti ve davetliler hâlâ bu robot hakkında konuşuyorlar.

Eva, insansı gövdesinin ön kısmında etkileşimli bir renkli ekrana sahip ve fotoğraf çekmeye başlamadan evvel davetliler çeşitli seçeneklerin ortasında seçim yapabiliyorlar. Ayrıyeten Service Robots’un Eva ile bir arada sunduğu baskı istasyonu da fotoğrafların anında alınabileceği manasına geliyor ve davetliler, fotoğrafları istedikleri medya platformuna yükleme seçeneğine de sahipler…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir