Samsung’un önemli lideri istifa etti

Değişik bir biçimde Samsung’un ABD Pazarlama önderi Marc Mathieu, firmanın kurallarının önemli bir ihlali ile çalışanlarının pazarlama ortaklarına rüşvet teklif etmelerine yönelik yönettiği kısma düzenlenen bir iç inceleme sonrasında geçtiğimiz hafta istifa etti.

Bunun değerli olmasının en büyük sebebi ise Samsung’un pazarlama stratejilerini çağdaş vakitlere yaklaştırmak için YouTube yıldızı Casey Neistat üzere ünlü toplumsal medya isimleri ile muahedesinin gerisindeki isimdi. Bu kadar öne çıkan bir isim olması ile bir arada de istifa etmesi anlaşılabilir görülüyor.

Mathieu tıpkı vakitte Samsung’un 2016 yılında Galaxy Note 7’yi geri çağırarak kaybettiği saygınlığı geri kazanmak için yine tasarlanan Galaxy S8 pazarlaması için de liderlik yapmıştı ve mümkün olmadığı düşünülen bir şeyi başarırken çağdaş pazarlama prosedürlerinin geleceğini de etkilemişti.

Şimdi Samsung yahut Mathieu tarafından istifa için bir sebep paylaşımı yapılmış değil. Fakat firmanın, pazarlamanın geleceğini güzel anlayan ve her durumda firmayı yönlendirebilecek olan büyük bir ismi kaybediği tartışılmaz bir gerçek.

Mathieu’nun ayrılmasının Samsung’un ABD’deki gelecek aygıtlarının pazarlama uğraşını nasıl etkileyeceğini gözlemlemenin farklı olacağı söylenebilir. Firma için mantıklı davranışın, en azından şimdilik, Mathieu tarafından hazırlanan çeşitli usulleri kullanması olduğu söylenebilir. Mathieu’nun yaptığı üzere gençleri maksat almak, Samsung’un işinin geleceğini garanti altına almasına yardımcı olacaktır…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir