Toshiba Gitti, Dynabook Geldi!

Toshiba, geride kalan birkaç yıldır PC pazarında pek de parlak günler geçirmedi. Japon devi, geçtiğimiz yıl aldığı kararla da, PC kısmını başka bir Japon devi olan Sharp’a satmıştı. Lakin bu kısım, her ne kadar Sharp çatısı altında olsa da, faaliyetlerine “Toshiba Client Solutions” ismi ile devam ediyordu.

Dün yapılan açıklama ise, artık bu ismin tarih olduğunu resmen ilan etti. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kısmın, en azından şimdilik ABD’de geçerli olmak üzere, Dynabook Americas olarak tekrar isimlendirildiği duyuruldu. Dynabook, esasen şirketin alt markalarından biriydi ve artık, şirket ismi olarak tescillenmiş oldu.

Dynabook markasının önümüzdeki aylarda Avrupa ve öteki birtakım bölgelerde de hayata geçirilmesi bekleniyor. Ancak o vakte kadar, piyasada Toshiba markalı pek çok bilgisayar görmeye devam edeceğiz. 2019 yılının ikinci yarısından başlayarak, yeniden evvel ABD’de olmak üzere, Toshiba markası yerini Dynabook markasına bırakacak ve yeni laptop modelleri bu marka ile raflara çıkacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir