Apple’dan, 10 yıl sonra yeni oyun: Warren Buffett’s Paper Wizard

Apple’ın uygulama marketi App Store oyunlarla dolu. Ama bunların hiçbiri Apple tarafından geliştirilmiş değil. Fakat birkaç gün evvel bu platformda Warren Buffett’s Paper Wizard isimli bir oyun ortaya çıktı. Apple’ın geliştirdiği bu oyun, milyarder yatırımcı Warren Buffett’ı husus alıyor.

Buffet gazete dağıtıyor

Oyun, Warren Buffett’ın kurucusu olduğu Berkshire Hathaway şirketinin Nebraska Omaha’daki yıllık toplantısında yapıla sürpriz açıklamayla duyuruldu. Paperboy‘a çok benzeyen oyundaki gaye, gazeteleri mahalledeki meskenlere teslim etmek. Buffett’ın çocukluğundaki birinci işlerinden birinin gazete dağıtmak olduğu düşünüldüğünde oyunun konusuna mana yüklenebiliyor.

Oyunun açıklamasında ise: “Efsanevi Warren Buffett üzere gazete atabilir misin? Omaha, Nebraska sokaklarından Cupertino, California’ya kadar yolunuzu bulurken gazete atma maharetlerinizi test edin.” tabirleri yer alıyor. Yüzde 100 fiyatsız olan oyunda reklam ve oyun içi satın alım da yer almıyor. Kaynak kısmındaki linke tıklayarak oyunu iOS aygıtınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir