Dijital kedi 172 bin dolara satıldı!

CryptoKitty # 896775 ile tanışın. İsmi Dragon.

Kestane rengi gözlere sahip, temel rengi “cottoncandy” (pamuk şeker).  Biyografisine nazaran “bir defasında Rebecca Black’i ısırdı” ve komşularına casusluk yapmayı “heyecan verici” buluyor.

O bir dijital kedi ve Salı günü bir diğeri onu 172.000 $ bedelinde ödeme ile satın aldı. Evet, bu 172.000 ABD doları yahut tam olarak 600ETH (Ethereum). 2018’e güzel geldiniz. Dijital kedi şu anda kullanıcı Rabono’ya ilişkin.

CryptoKitty’ler temel olarak, üreyebilen dijital koleksiyonlardır ve örneğin ender bir Magic: The Gathering Card’ın pahalı olduğu formda kıymetlidir. Esasen, CryptoKitties blok zincirde olduğundan, Dragon (veya 896775) büsbütün benzersizdir ve çoğaltılamaz. CryptoKitties’in ardındaki beşerler yavaş yavaş “Gen 0” kedileri yayınlıyorlar ve 50.000 ile sınırlanmış durumdalar, lakin bu kediler üreyebiliyorlar.

Bu durum da Gen 0 kedilerin en pahalı olma eğiliminde oldukları manasına geliyor.

Bu yüzden Dragon’un 172.000 dolara satması son derece garip. Karşılaştırma için belirmek gerekirse, bir CryptoKitty için ödenen ortalama fiyat 60 dolardır. Medyan fiyat 9 dolar. Daha evvel yapılan büyük CryptoKitty satışlarına bakarsanız, ortak olan bir özellikleri bulunuyor: Hepsi çok eski. Bir CryptoKitty için ödenen en yüksek ikinci para ölçüsü Aralık 2017’de 110.000 dolardı. Bu CryptoKitty#18 içindi. Birebir gün birisi CryptoKitty#4 için 107.000 dolar ödemişti. Her iki kedi de de Gen 0’dı.

Ayrıyeten her ikisi de şimdiye kadar yaratılmış birinci CryptoKitties ortasında ve bu nedenle de yüksek bir kıymete sahipler. Dragon ise farklı. Dragon #896775 numarası ile dokuzuncu kuşak bir dijital kedi. Neden birinin onun için bu kadar çok para ödediğini anlamak güç. Şirin ve bir seferinde Rebecca Black’i ısırmış olsa bile.

CryptoKitties bize büyük satışlar ya da yatırımlar hakkında halka açık yorum yapmadığını bildirdi, fakat görünüşte kıymetsiz bir dijital kediye bu kadar çok yatırım yapmanın birtakım potansiyel nedenleri olduğunu söyledi: “Belki de alıcının kediye ya da satıcı ile şahsî bir kontağı vardı.”

“Belki hakikaten, hakikaten, CryptoKitty’nin nasıl göründüğünü beğendiler.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir