Fortnite’ın Avengers: Endgame etkinliği başladı

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan fakat ayrıntıları tam olarak bilinmeyen Fortnite Endgame aktifliği bugün itibariyle başladı. Marvel ve Epic Games iştiraki sonucu ortaya çıkan yeni Endgame, evvelki aktiflik üzere hudutlu vadeli mod olarak oyun içerisinde yer alacak.

Thanos ekibi Avengers ekibine karşı

Yeni oyun modu iki farklı kadroyla başlıyor. Bu ekiplerden biri Thanos ve komutasındaki Chitauri’ler oburu ise kahramanlardan oluşan öbür bir ekip olacak. Thanos ekibinin vazifesi iddia edebileceğiniz üzere altı Sonsuzluk Taşı’nı bulmak. Kahramanların vazifesi de Thanos’u ve Chitauri’leri durdurmak.

Sonsuzluk taşını birinci bulan Chitauri, Thanos’a dönüşüyor. Evvelki aktiflikten hatırlayabileceğiniz üzere Thanos öbür oyunculara karşı çok daha güçlü. Ayrıyeten topladığı her Sonsuzluk Taşı için de ek özellikler kazanabiliyor. Kahraman kadrosuna ise Kaptan Amerika’nın kalkanı, Thor’un cazibeli ve Iron Man’in eldivenleri üzere silahları bulabilecekleri haritalar veriliyor. Bu özel silahlar Thanos’u yok etmelerindeki en büyük yardımcıları olacak.

Fortnite’ın v8.50 güncellemesiyle gelen aktiflik an itibariyle oynanabilir durumda. Merakla beklenen Avengers: Endgame sinemasının vizyona girdiği bugünlerde yeni oyun modu hem Marvel hem de Epic Games için hoş bir aktiflik olacaktır. Yeni oyun modu hakkında tüm ayrıntılara bu temas üzerinden ulaşabilirsiniz. Aktifliğin tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir