Google yeni telefonu Pixel 3a reklamında, iPhone X’le dalga geçti

Google kısa bir mühlet evvel resmen yeni Pixel 3a ve 3a XL akıllı telefon modellerini tanıttı. Bu aygıtlar orta sınıf donanımlara sahip, bütçe dostu Pixel aygıtlar olarak tanımlansa da, kamera özellikleri bakımından Pixel 3‘ün özelliklerine sahip. Şirket bu noktalar vurgu yapmak için ise enteresan bir reklam stratejisi uyguluyor.

Phone X ibaresi

Google, en yeni ve ucuz Pixel modelinin, karanlık ortamda bir amiral gemisine kıyasla nasıl daha uygun fotoğraflar çektiğini göstermek için reklam panoları hazırladı. Bu panolarda Phone X olarak isimlendirilen ve 999 dolarlık fiyat etiketine sahip olan telefonun, 399 dolarlık Pixel 3a‘nın gece çekim performansının çok gerisinde olduğuna dikkat çekiliyor.

Google’ın Phone X yani X  marka telefon formunda kullandığı bu ibarenin iPhone X olduğunu anlamak sıkıntı değil. Çünkü iPhone X modelinin kamera performansının eleştiriliyor olması, Google’ın bu reklam fikrine ilham verdiğini söylemek mümkün. Bakalım Google’ın bu Phone X “trollemesine” Apple rastgele bir karşılık verecek mi?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir