İşte Snapdragon 730’un Sundukları!

Qualcomm Technologies 6 ve 7 serilerinin taşınabilir yol haritasının son Snapdragon 730, 730G ve 665 taşınabilir platformlarını da içerecek formda genişletti. Kullanıcılarına yapay zeka, oyun ve kamera tecrübeleri sunmak için tasarlanan bu platformlar, artık bakalım ne üzere özellikler içeriyor?

Snapdragon 730 Mobile Platform

Snapdragon 730 kesimin gelişmiş taşınabilir yapay zeka teknolojisini sezgisel imaj yakalama ve  düzgünleştirilmiş oyun performansı üzere özelliklerle zenginleştiriyor. Evvelki kuşaktan 2 kat daha güçlü çok çekirdekli 4.nesil yapay zeka motoruna sahip olan Snapdragon 730, Spectra 350 CV-ISP  bilgisayar görüşü ile evvelki jenerasyonlara nazaran 4 kat daha kapsamlı bir tasarruf sağlıyor.

Portre modunda 4K HDR görüntü çekebilirken birebir vakitte yüksek çözünürlüklü derinlik algılama yeteneğine de sahip. Üçlü kamera, portre, telephoto lenslerini ve HEIF formatındaki görüntüleri da destekliyor ve kullanıcılar anı çoklu açılardan belgeleyip evvelki kuşağa nazaran daha az yer kaplayarak depolama tasarrufu da sağlıyor.

Performans ve ilişki açısından ise Snapdragon tekrar en düzgününü sunuyor: Güçlü performans ve etkileyici pil ömrü. 8 nm süreç düğümü üzerinde geliştirilmiş Qualcomm Kryo 470 işlemci, Adreno 618 grafik işlemciyle Snapdragon 730, oyunlarda da çok daha kaliteli grafikler ve uzun pil ömrü vadediyor.

X15 LTE modemi 800 Mbps’ye kadar çıkabilen dikkat cazibeli bir hücresel indirme suratına sahip ve  Snapdragon 730 Qualcomm’un halihazırda Wi-Fi 6 ile gelen birinci platformlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Snapdragon 730G Mobile Platform

Snapdragon 730G Taşınabilir Platform, oyun tecrübelerini Snapdragon 730’un bir üst düzeyine çıkararak seçkin oyuncular ve oyuncu olmak isteyenlere üst seviye tecrübeler yaşatacak. Qualcomm Technologies ve en sevilen oyun üreticilerin iş birliğiyle geliştirilen Snapdragon 730G dünyanın en yeterli oyunlarında kullanılacak.

1 milyardan fazla renk tonuyla güçlü grafikleri üst düzey bir gerçekçilikle görüntülenmesini sağlayan platform HDR bir oyun tecrübesi sunuyor ve taşınabilir oyunlarda sıklıkla  yaşanan takılma ve yavaşlama sorununu de jank reducer özelliğiyle 30fps’de çalışan oyunlarda %90’a kadar engelliyor.

Snapdragon 655 Taşınabilir Platformu

Snapdragon 665 Taşınabilir Platform ise Qualcomm Technologies’in 6 serisindeki özelliklerin geliştirilmesiyle yüksek kalitede akıllı taşınabilir oyun tecrübeleri, performans ve kamera özellikleri sunuyor.

Hexagon 686 DSP işlemciye sahip ve yapay zeka motoru evvelki kuşağa nazaran 2 kat daha süratli olan platform 3 Spectra ISP yapay zeka teknolojisiyle güçlendirilmiş sezgisel sahne algılama ve otomatik HDR ayarlama üzere kamera özelliklerine sahip. Snapdragon 665, Adreno 610 grafik işlemcisiyle oyun meraklıları en yeni ve tanınan oyunları süratli çerçeve akışında, çevresel ses sistemi seçeneği ve gerçekçi grafiklerle oynayabilecek.

Kryo 260 işlemciden faydalanan aktif güç kullanımlı platform dört performans ve dört aktiflik ögesi ortasında misyon dağılımı yaparak pil ömrünü uzatıyor ve performansı tepeye çıkarıyor. Snapdragon X12 LTE modem LTE indirme suratını 600 Mbps’ye kadar arttırırken entegre edilmiş 802.11ac Wi-Fi yüksek kapasiteli ve geniş aralıklı bir ilişkiyi mümkün kılıyor. Snapdragon 730, 730G ve 665 temelinde geliştirilmiş ticari aygıtların 2019 ortalarında satışta olması bekleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir