LG Sarılabilir Telefonun İsim Haklarını Satın Aldı

Kısa bir müddet evvel LG’nin şeffaf ve katlanabilir bir telefonunun patentini aldığını gördük lakin bu, görünüşe bakılırsa Güney Koreli devin üzerinde araştırma yaptığı tek tuhaf aygıt denemesi değil. Firmanın geçtiğimiz günlerde yaptığı ticari isim hakları müracaatları kapsamında sarılabilir ekranlı akıllı telefona dair olarak sırf bir değil, on farklı ticari marka lisansı başvurusu yaptı.

EUIPO‘ya (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) sunulan ve LetsGoDigital tarafından tespit edilen müracaatlarda kullanılan aygıt isimleri şu biçimde: ‘Roll’, ‘Bi-Roll’, ‘Dual Roll’, ‘Double Roll’, ‘E Roll’, ‘Signature R’, ‘R Screen’, ‘R Canvas’, ‘Roll Canvas’ ve ‘Rotolo.’

Sarılabilir telefonun hangi formda olabileceği konusunda detaylı bilgi verilmiyor, lakin isimlerin hepsi bir yahut daha fazla telefondan bahsediyor, zira hepsi birden çok akıllı telefondan ve bilhassa “birden fazla akıllı telefon için ekranlardan” bahsediyor. LetsGoDigital ise “Roll”un telefonun resmi ismi olabileceğini ve öbür isimlerin birçoklarının ekrana atıfta bulunduğunu kestirim ediyor.

Bu ticari marka müracaatlarının varlığı şaşırtan değil. LG haliahazırda bir sarılabilir TV ekranını birinci olarak satışa sunan firma durumunda ve firmanın bu alandaki tecrübelerini sıkıntı günler geçiren akıllı telefon departmanına yansıtarak akıllı telefon sanayisinde ses getirme hedefinde olduğu bariz. Bunun yanında Tom’s Guide ile olan görüşmesinde LG Electronics’in CTO’su, şirketin sarılabilir ekranlı telefonlar üzerinde çalışma yaptığını belirtti fakat bunun ne vakit olacağı konusunda net bir söz kullanmadı.

Lakin bu gelişmeler üzerinde yorum yapmak için şimdi erken olabilir, çünkü rastgele bir şirketin bu tıp bir aygıtı perakende satışa sunmasına en az birkaç yıl uzak olduğumuzu söylemek mümkün. Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X üzere birinci jenerasyon katlanabilir telefonlar dahi fakat günümüzde satışa sunulmaya başlandı. Fakat sarılabilir ekranlı telefonlar, akıllı telefonların hal değiştirdiği bu macerada bükülebilir ekranın akabinde bir sonraki adım olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir