Opera’ya Kripto Para Cizdanı Erişimi Geliyor!

Opera, geçtiğimiz ay Android tarayıcısı için bir kripto para cüzdanı geliştirmeye başlamıştı. Müspet geri bildirimler sonrasında Opera kripto para cüzdanı dayanağını masaüstü tarayıcısına da genişletmeye karar verdi.

Bu, Opera kullanıcılarını artık masaüstü tarayıcısına bir kripto para eklentisi kurma zorunluluğundan kurtarıyor. Kripto para cüzdanına ilişkin anahtarlarının akıllı telefonların parmak izi tarayıcısı üzere yenilikçi güvenlik tedbirlerine emanet edilecek olması da kripto para cüzdanı için parola hatırlama zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Opera’nın tarayıcısına bu yeni yeteneği eklemesinin akabinde yapmanız gerekenler çok kolay olacak: Öncelikle Android aygıtınızda kripto para cüzdanına sahip olmak için Opera’nın özel beta sürümüne e-posta adresiniz ile kaydolmanız gerekiyor. Süreci bu linki kullanarak tamamlayabilirsiniz. Akabinde masaüstündeki Opera tarayıcınızı son sürüme güncellemeniz ve tarayıcınızda kripto cüzdan için gösterilecek QR kodunu telefonunuza okutmanız kâfi olacak.

Opera’nın tarayıcı servislerinden sorumlu genel müdür yardımcısı Krystan Kolondra, yeni özelliği “Kripto para alışverişini telefonlar üzerinde kolay ve sıkıntısız bir hale getirdikten sonra masaüstü bilgisayarlar için de harika tahlili bulmak istedik.” cümlesiyle özetliyor. “Fark ettik ki yeni kripto para teknolojimizi kullanmanın en güzel yolu ona masaüstü kullanıcılarımızın çarçabuk erişmesini sağlamaktı.”

Opera’nın yeni güncelleme tarihi net olarak aşikâr değil lakin Opera geliştiricileri masaüstüne kripto para cüzdanını getirecek güncellemenin çok yakında yayınlanacağını belirtiyor. Yazıda belirttiğimiz üzere kripto cüzdana sahip Opera tarayıcısı Android platformunda halihazırda kullanılabiliyor. Bu linkten e-posta adresiniz ile başvurabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir