Steam’de Kripto Para Madenciliği Şoku!

Vakit zaman duyuyoruz, hatta biz de ağır bir biçimde haberlerini yapıyoruz: Birtakım uygulamalar bilgisayarları “zombi bilgisayarlara” çevirebiliyor, farkında olmadan sistemleriniz öbürleri tarafından kullanılabiliyor. Bunau bir nevi “hacklenmek” olarak kabul edebilirsiniz; tek fark buradaki saldırganlar size ziyan vermiyor, sizi kullanıyor. Bu uygulamalardan biri de Steam’de ortaya çıktı. Steam’de ortaya çıkan “paravan” oyunun ismi ise Abstractism.

Abstractism hakkında bir müddettir bu oyunu oynayanları kripto para madenciliği ile kullandığı tarafında suçlamalar vardı. Görünen o ki bu Steam tarafından da fark edildi ve oyun servisten uzaklaştırıldı. Yetkililerinin duruma uyanmasını ise, oyunun tutarsız CPU, GPU, RAM, IO gereksinimleriydi. Oyun, gereksiniminden fazla kaynak kullanıyor ve bu sayede oyunu oynayanların sistemlerini para madenciliği için kullanabiliyordu.

Şu an Abstractism isimli oyunu Steam’de bulamıyorsunuz. Google’da arattığınızda ise, oyun hakkında görünen “store.steam” teması ise, Abstractism’in yüzde 51 indirimde olduğu istikametinde. Doğal ki linke tıkladığınızda artık Steam ana sayfasına yönleniyorsunuz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir