Sürpriz Bir iPhone Geliyor: iPhone XE

Apple, 2016 yılında iPhone SE‘yi piyasaya sürerken, emeli öbür modellere oranla daha ulaşılabilir bir fiyata sahip olan, daha küçük bir alternatif modeli raflara çıkartmaktı. Telefon güçlü özelliklere sahipti ve bu özellikleri küçük bir kasa içerisinde, uygun fiyata sunuyordu. Lakin o vakitten beri, iPhone SE’nin devamı gelmedi.

PC Tablet sitesinin tezine nazaran, bu durum değişmek üzere. Tez, iPhone 11 serisi ile birlikte bir de iPhone XE modelinin tanıtılacağını söylüyor. Telefon, 4.8 inç’lik AMOLED ekrana sahip olacak; iPhone X serisinde olduğu üzere ekranın üzerinde bir çentik bulunacak; ana ekran tuşu bulunmayacak. Yani iPhone XE’de bir parmak izi sensörü olmayacak; Face ID tarafından korunacak.

Telefonun art kısmında tek bir kameranın bulunacağını sav eden site, bu kameranın çözünürlüğünün 12 megapiksel olacağını da söylüyor. Değerli bir eksik ise, kablosuz şarjın desteklenmeyecek olması.

Bu tezlerin ne derece yanlışsız olduğunu kestirmek şu an için pek kolay değil. Fakat iPhone XR ile beklediği sayılara ulaşamayan Apple’ın, yeni bir “ucuz” model peşinde olması çok da sürpriz bir gelişme sayılmamalı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir