USB bellek takılı bilgisayarlarda Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yapılamayacak

Windows 10’un Mayıs 2019 güncellemesi şimdi tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlamadı. Lakin şimdiden değişik bir sıkıntıyla gündeme geldi. Microsoft, USB bellek yahut SD kart takılı olan bilgisayarlarda yeni güncellemenin yüklenemeyeceği belirtiliyor.

Şoför harfi değişiyor

Aslında ortada büyük bir sorun yok. Mayıs 2019 güncellemesi yapılırken bilgisayarınıza rastgele bir USB bellek yahut SD kart takılıysa şoför harfinin kaydığı fark edildi. Örneğin güncellemeden evvel D: harfi ile kısaltılan USB şoförünüz güncellemeden sonra E: harfine kaymış olabiliyor. Son kullanıcılar için rastgele bir sorun oluşturmasa da kimi şirketlerin etkilenebilmesi natürel ki mümkün.

Microsoft da bu türlü bir sorunun yaşanmaması için Mayıs 2019 güncellemesini yapmadan evvel kullanıcıların bilgisayarlarına takılı olan tüm USB bellekleri ve SD kartları çıkarmalarını isteyecek. Sorun firmanın dayanak sayfasında “Mayıs 2019 güncellemesi sırasında harici bir USB aygıtı yahut SD hafıza kartı takılı olan bilgisayarlarda, yanılgılı şoför atamaları gerçekleşebilir.“ biçiminde yer alıyor.

Microsoft’un belirttiğine nazaran bir sonraki servis güncellemesi ile bu sorun ortadan kalkacak. Fakat önümüzdeki Mayıs 2019 güncellemesi maalesef bu USB sorunu ile kullanıcılara sunulacak üzere. Ekim 2018 güncellemesindeki belge silinme hadiselerini düşündüğümüz vakit yeni güncellemedeki yanılgının daha kabul edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir