ASUS Republic of Gamers’tan ROG Strix Helios!

ASUS Republic of Gamers (ROG), birinci oyuncu PC kasası modeli olan ROG Strix Helios’u duyurdu. Orta uzunluk ve üst seviye bir kasa olan Strix Helios, seçkin bir estetik görünüme, kapsamlı kablo idare sistemine ve su soğutma için kâfi alana sahip olmasıyla göze çarpıyor. ROG bileşenleri için sıfırdan tasarlanan Strix Helios, ROG tutkunlarının alışveriş listesinde muhakkak yer alacak. Yeni oyuncu kasası için belli bölgelerde ön siparişler başladı. Eser yakında tüm dünyada piyasaya çıkacak.

Dikkat alımlı sistemler için tasarlandı

Strix Helios, dikkatleri üzerine çekecek bir oyun sistemi kurmak isteyenler için tasarlandı. İşlenmiş ve fırçalanmış alüminyumdan çerçeveye yerleştirilen 4 mm kalınlığında üç adet isli ve temperlenmiş cam panele sahip kasa, ön panelinde de etkileyici Aura RGB aydınlatmaya yer veriyor. Her biri farklı olarak ayarlanabilen LED’ler milyonlarca farklı renkli çeşitli efektler sunabiliyor. Bunların tümü, geniş Aura Sync donanım ekoisistemiyle kolaylıkla senkronize edilip, sisteminizin görünümünü güçlendiriyor.

ROG Strix Helios, standart yerleştirme haline ek olarak, daha fazla güç isteyen oyuncuların iki adet GPU’yu dik olarak yerleştirilmesine imkan tanıyor. İhtimamla hazırladıkları sistemlerini LAN partilerinde yahut oyun etkinliklerinde sergilemek isteyen oyuncular, 50 kg yüke dayanabilen şık kumaş kollarla kasayı basitçe taşıyabiliyor.

Zahmetsiz kablo idaresi ve bakım

Strix Helios’un makul tasarlanan esnek kapakları ve kapsamlı bir kablo idare sistemi, iç kısmın tertipli, pak ve şık görünmesini sağlıyor. GPU takviyelerine sahip çok işlevli, ayarlanabilir kapak kabloları gizliyor ve ekran kartlarının yerinde kalmasını sağlıyor. Ayrıyeten SSD yahut ROG Aura Terminal, dışarıdan görünecek formda monte edilebiliyor. Kasada ayrıyeten iki kesimli bir PSU müdafaası bulunuyor. Bu müdafaanın ön tarafındaki kısım ROG Thor yahut OLED ekranlı başka güç kaynaklarına ahenk sağlıyor.  Art kısımdaki yarı saydam kablo kılıfları istenmeyen manzara kirliliğini ortadan kaldırıyor ve RGB aygıtların parlamasını sağlıyor.

Strix Helios ile bir sistem kurmak ve bunun bakımını yapmak çok kolay. Kasanın gerisindeki hür bırakma düğmeleri ile kullanıcılar panelleri çıkarıp iç kısma alet kullanmadan erişebiliyor. Alttan menteşeli paneller, büsbütün çıkarılana kadar aşikâr bir açıda durabiliyor. Kasa ayrıyeten fan ve radyatör montaj askılarının yanı sıra üst, ön ve alt kısımda toz muhafazası için çıkarılabilir filtrelerle birlikte geliyor.

Üstün performans ve ilişki seçenekleri

Yüksek performans için üretilen ve genişletme imkanları sunan Strix Helios, EATX biçimine kadar tüm anakartlara dayanak veriyor. Ayrıyeten kapsamlı su soğutma sistemleri için de kâfi alan sunuyor. 420 mm ön ve 360 mm üst radyatörlere dayanak veren kasada su soğutma pompası ve rezervuarı için de uygun alan ayrılmış.

Kasadaki gelişmiş giriş çıkış paneli karşıt olarak da kullanılabilen USB 3.1 Type C girişi, fan suratı ve RGB aydınlatma için özel denetimler de dahil olmak üzere birçok ilişki seçeneğine ve süratli denetim imkanına sahip.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir