Bitcoin 7000$ sınırını geçti, piyasa hareketlendi

2017 sonlarında büyük patlamayı yaptıktan sonra derin bir çöküşe giren ve pek çok bölümde zincirleme tesir başlatan kripto para piyasası toparlanma işaretleri gösteriyor. Bitcoin 7000$ hududunu geçerken öbür ünitelerde de büyük hareketlilik var.

Eskiye dönüş işaretleri

Yılın birinci günü ile birlikte kripto para piyasasında kıpırdanmaların işaretleri de gelmeye başlamıştı. Bitcoin istikrarlı bir yükseliş sürecine girerken başka para üniteleri de birebir oranda büyüme sinyalleri verdi.

Hafta sonu itibariyle kripto para piyasası kıymetli bir adımı geride bıraktı. Bitcoin uzun bir ortadan sonra yine 7300$ düzeylerine geçerken yüzde 20 civarında bir artış kaydetti. Ethereum ise 197$ düzeyine ulaştı.

Alt ünitelerden Bitcoin Cash yüzde 30 artış ile 372$ düzeyine geldi ve en fazla yükselen büyük para ünitelerinden birisi oldu. Birinci 100 para listesinde birkaç ünite hariç tüm kripto paraların yükseldiğini görüyoruz.

Piyasanın genelinde de hareketliliğin olumlu sonuçları var. Gerçi Bitcoin yüzde 59 hakimiyet oranına ulaştı. Bu da alt kripto paraların artış ivmesini biraz kısabilir. Piyasanın genel hacmi yeniden uzun bir ortadan sonra 200 milyar dolar hududunu geçmiş durumda.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir