DorukNet’ten Yeni Bir Yatırım Daha!

Bilişim dalındaki 26 yıllık tecrübesiyle, 30 bini aşkın kurumsal müşterisine bilgi merkezi hizmeti sunan DorukNet, bulut servislerini verdiği platformunu Flash Storage’a taşıdı. 1993 yılında Türkiye’nin birinci internet servis sağlayıcısı olarak ismini duyuran ve 2011 yılında Microsoft Hyper-V üzerinden Türkiye’de birinci bulut servisi hizmetini sunan DorukNet, kablosuz internet erişim platformu olan Wispotter markasıyla da  binlerce lokasyonda her ay 1 milyonu aşkın kişiyi internetle buluşturuyor.

Süreç mühleti mikrosaniye düzeylerine düşüyor

Flash Storage teknolojisiyle kurumların sürat, performans ve verimlilik beklentisini azamide karşılayacaklarını belirten DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, “İşlem müddetlerini mikrosaniye düzeylerine indirerek data bağlantısında yaşanan gecikme sıkıntılarını ortadan kaldırıyoruz. Her tıp iş yüküne uygun yeni altyapımız sayesinde, büyük bilgi sürece ve analitik, iş zekası, bilgi madenciliği üzere yüksek performans gerektiren uygulamalar için sağlam, ölçeklenebilir  tahliller sunuyoruz.” dedi. Flash Storage, klâsik depolama prosedürlerinin güç tüketimlerinin %10’u ile 10 kat daha fazla performans sağlıyor. Bellek kullanımında verimliliği artırırken, sunucu bazlı data transferlerinde bellek kullanımını optimize ederek data akışını hızlandırıyor. Flash Storage, performans avantajının yanı sıra güçlü yapısıyla data güvenliği konusunda büyük yarar sağlıyor.

Coğrafik bulut hizmeti yeni yatırımla Antalya’ya genişliyor

45 bini aşkın alan ismi ve 500 binden fazla e-posta hesabını bünyesinde barındıran DorukNet, 2019’un ikinci yarısından itibaren bulut altyapısını, 1998’de Antalya’da kurduğu Felaket Kurtarma Merkezi’ne genişletmeye hazırlanıyor. Bahisle ilgili değerlendirmelerde bulunan DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, “DorukNet olarak Türkiye’de birincileri gerçekleştirmekten ötürü onur duyuyoruz. Mart ayı başında bulut platformumuzu Flash Storage’a taşıdık. Yılın ikinci yarısında ise hizmet sürekliliğimizi daha da arttıracak olan coğrafik seviyede bulut hizmetini vermeye başlayacağız. Bu kapsamda bulut platformumuzu Antalya’ya genişletme çalışmalarına başladık.” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir