Ferrari artık Maserati otomobiller için motor üretmeyecek

Elbet ki Maserati satın almanın en cezbedici yanlarından biri de motorunun Ferrari tarafından üretilmiş olması. Lakin bu durum yakında değişecek. Ferrari CEO’su Louis Camilleri şirketin finansal kazanımlarının değerlendirildiği toplantıda, Maserati’nin mevcut kontratın sona ermesiyle birlikte Ferrari ile yaptığı motor tedarik mutabakatını yenilemeyeceğini açıkladı.
Ferrari, Maserati için hem V6 hem de V8 motor üniteleri üretiyordu. Bu gelişme İtalyan şirketin gelirlerine olumsuz yansıyacak olsa da Camilleri’ye nazaran bir manada yeterli oldu. Tecrübeli yönetici “Maserati‘ye motor tedarik etmeyeceğiz. Bu bizim açımızdan epey uygun bir gelişme. Maserati’ye verilecek motorları geliştirmek için çalışan iş gücümüz artık kendi asıl işimize ağırlaşabilecek” dedi.

Tedarik mutabakatı 2022’ye kadar sona erecek

Camilleri devam eden mevcut motor tedarik muahedesinin ne vakit sona ereceği konusunda kesin bir tarih vermedi. Lakin Maserati’nin tüm serisinin yenileneceği 2022’den evvel gerçekleşeceğini söyledi.
Maserati, GranTurismo modelinin yerini alacak Alfieri isimli bir spor araba çıkaracak. Buna ek olarak Levante‘den daha küçük bir SUV sunarak mevcut eser yelpazesini tekrar tasarlayacak yahut güncelleyecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir