Google Arama’ya Yeni Tarih Filtresi Seçeneği

Arama motoru dendiğinde akla birinci gelen Google olurken, elbette bu ünlü arama motoru için araştırma ve geliştirmeler durmaksızın sürüyor. Google Arama’lar için yeni arama kriterleri geliştirmeye devam eden Google grubu, artık bunlardan birini daha test ediyor. Google Search için yakında göreceğimiz yeni arama filtresi, tarihe ait.

Bilindiği üzere şu anda Google’da bir arama yaptığınızda, Araçlar menüsünden arama kapsamını; rastgele bir vakit, 1 saat, 24 saat, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl olarak seçebildiğiniz üzere, bir de özel aralık belirleyebiliyordunuz. Yani gireceğiniz iki tarih ortasında arama gerçekleştirebiliyordunuz. Google, artık bunlara 2 yenisini daha ekliyor.

Bu kez, belirteceğiniz bir tarihten öncesini ve sonrasını arama imkanı tanıyan kriterleri de aramalara ekleyen Google, şu sıralar bu özelliği test halinde. Test sırasında yakalanan imgelerden biri de Avengers EndGame’e ilişkin.

2019’dan evvel Avengers EndGame ve 1 Mart 2019’dan sonra için Avengers EndGame araması yapılan testlerde, ayrıyeten tekrar Avengers EndGame öncesi ve sonrası biçiminde de aramalar yapılmış.

Yeni özelliğine ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir