HP’den Yeni Elitebook 800 G6 ve ZBook PC Geldi!

HP, yeni dizüstü bilgisayar ve iş istasyonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni modellerin isimleri EliteBook 800 G6 ve ZBook PC. Aslında bilindiği üzere HP’nin halihazırda EliteBook 800 serisi var ve bu ailede pek çok model yer alıyor. Son olarak EliteBook 800 G5 modellerini gördüğümüz seriye artık 4 yeni model ekleniyor. Bunlar sırasıyla 830, 840, 850 ve x360 830 G6 olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni dizüstü bilgisayar modelleri farklı boyut ve özelliklere sahip elbette.  Bunlar ortasında 13, 14 ve 15 inç ekran boyutları mevcut. Ayrıyeten yeni laptop’larda Mühlet View Gen3 isimli bir güvenlik özelliği de mevcut. Böylelikle ekrana farklı açılardan bakıldığında ekran karanlık görünüyor ve bu sayede ekran güvenliğiniz sağlanıyor.

Yeni laptop’larda yer alan özelliklerden bir oburu de HP Müddet Sense oluyor. Bununla yapay zeka ve makine tahsilini destekleyen HP, bununla da güvenlik konusunda kullanıcıya dayanak olunmasını amaçlamış.

Ayrıyeten Gigabit 4G LTE ve Wi-Fi 6 takviyesiyle birlikte gelen yeni EliteBook 800 G6 modelleri, böylelikle HP’nin de gigabit LTE’yi sunan birinci ticarid dizüstü bilgisayar kümesi oluyor. Öte yandan laptop’ın 19 MIL-STD testlerinden geçtiğini de söyleyelim. HP’nin bu dizüstü bilgisayarları ile bir başka kıymetli tezi, 18 saate kadar pil ömrü sunduğu ve 30 dakikada yüzde 50 kapasitesinde şarj olduğu tarafında. Bunun yanlışsız olup olmadığını elbette lakin laptop’ı incelediğimizde görebileceğiz.

HP’nin bir öteki tanıttığı dizüstü bilgisayarı ise ZBook 14u ve 15u modelleri oluyor. Bunlar HP’nin taşınabilir iş istasyonu programına uygun olarak üretilmiş modeller ve böylelikle bilhassa profesyonel kesim kullanıcıların tercihlerine uygun. Hatta HP, ZBook 14u’nun, dünyanın en ince taşınabilir iş istasyonu ve 15u’nun da en ince ve en hafif 15 inç taşınabilir iş istasyonu olduğunu sav ediyor.

Yeni EliteBook 800 G6 serisi mayıs ayında satışa çıkacak. Bunlar ortasında yer alan x360 830 G6 ise haziran ayında satışta olacak. ZBook 14u ile ZBook 15u da yeniden keza o denli. Eserlerin fiyatları ise şimdi belirli değil.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir