PlayStation 4

En güçlü donanımları bir kutu içinde toplayan Sony PlayStation 4, iki katlı endüstriyel dizaynıyla tek bir şeyi amaçlıyor: Oturma odanızı fethetmek!

Konsol, E3 2013’te birinci tanıtıldıktan sonra Microsoft’un yeni kuşak konsolu Xbox One ile daima karşılaştırıldı. One’ın birinci başta “sürekli olarak çevrimiçi olmanızı” kaide koşması, Sony’ye oyuncuların gönlünü kazanabilmesi için verilmiş büyük bir fırsattı. Bu fırsat, Sony’ye ön-siparişler biçiminde geri döndü.  Sony PlayStation 4, oyunseverlere pek çok gelişmiş özellik sunuyor.

Çıkış tarihi: Kasım 2013

Dikkat çeken özellikler: 
* Yenilenen tasarım
* Güçlü mimari
* Yeni DualShock 4
* Remote Play özelliği
* PlayAsYouDownload süreci
* Cep telefonu uygulaması
* PlayStation Plus üyeliği

Artılar: Yenilenen tasarım, kusursuz oyun performansı, DualShock 4, grafik üstünlüğü, RemotePlay özelliği.

Eksiler: Görüntü oyun paylaşımı hudutlu, şimdi kâfi oyun dayanağına sahip değil.

Ne beklemeliyiz?

PlayStation 4 fevkalade bir donanıma sahip, epeyce süratli bir aygıt; tıpkı vakitte dizaynıyla da etkileyici. Satın almaya kıymet, lakin bu hususta telaşlı davranmaya gerek yok. Yeni jenerasyon oyunlar ortaya çıkmaya başladıkça, daha fazla medya uygulaması yayınlandıkça ve konsol yazılımsal olarak geliştirildikçe PlayStation 4 çok daha uygun bir konsol haline gelecek.

Oyunseverler PlayStation 4’ten ziyadesiyle şad kalacaklardır. Elbette birinci evvel karar verilmesi gereken nokta, Xbox One’ın mı yoksa PlayStation 4’ün mü tercih edileceği olmalı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir