Windows 8’e Veda Etmeye Hazırlanın

Aslında Microsoft’un bu atağı bekleniyordu. Microsoft, geçtiğimiz sene Microsoft Mağazası’nda yer alan uygulama güncellemelerinin Windows Phone 8.x aygıtlarına 1 Temmuz 2019’dan sonra ulaştırılmayacağını bir blog yazısında açıklamış ve buna Windows 8 işletim sistemini de dahil etmişti. Lakin bir farkla: Windows 8 kullanıcıları, Microsoft Store’da yer alan uygulama güncellemelerini 1 Temmuz 2023’e kadar almaya devam edeceklerdi. Lakin olana bakılırsa, Microsoft bu tarihi 4 yıl kadar öne çekmiş.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Windows 8 işletim sistemi kullanıcıları, Microsoft Mağazası’nda yer alan uygulamaları artık güncelleyemeyecek. Uygulama geliştiriciler tarafında ise bir badire yok, geliştiriciler uygulamalarını mağaza üzerinden güncellemeye devam edebilecekler.

Windows 8.1 kullanıcılarının ise şimdilik telaşlanmasına gerek yok. Windows 8.1 kullanıcıları için kararda bir değişiklik yapılmış değil. Windows 8.1 kullanıcıları 1 Temmuz 2023 yılına kadar uygulamaların yeni sürümlerini almaya devam edebilecekler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir