WordPress Dünyası WPFest’te Buluştu

Türkiye’nin en büyük WordPress aktifliği WPFest 2019, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlendi. İnternetin en  tanınan içerik idare sistemi WordPress dünyasını buluşturan aktiflikte, dijitalde var olmak, içerik idaresi, güvenlik, SEO üzere kıymetli hususlar tartışıldı.

Aktifliğin ana sponsoru ve Türkiye’nin başkan hosting firması Natro‘nun Genel Müdürü Nedim Mitrani ekosistemi bir ortaya getirmenin çok değerli olduğuna vurgu yaptı:

“Türkiye’nin birinci ve en büyük WordPress aktifliği WPFest’te WordPress meraklılarıyla bölümün değerli isimlerini buluşturduk. Kullanım oranı tüm internetin yüzde 30’unu aşan WordPress kıymetli bir içerik idare sistemi. Natro olarak hosting bölümünün gelişmesine öncülük ediyoruz. 20 yıllık tecrübemizle WordPress konusuda da yeni eser ve hizmetler geliştirerek WordPress Türkiye topluluğuna ve markamıza paha katmak istiyoruz.”

Natro Genel Müdürü Nedim Mitrani’nin “Hosting Kesiminde WordPress Devrimi” sunumuyla başlayan aktiflikte WordPress Topluluk Başkanı Emre Erkan yeni WordPress editörü Gutenberg ile nelerin değiştiğini anlattı. Yönetilebilir WordPress Geliştiricisi Halil Emre İtina 55 binden fazla WordPress eklentisiyle iştirakçilerin yapılabilecekleri konusunda ipuçları verdi.

Kesimin kıymetli isimlerinden Mosanta’nın kurucusu İlyas Teker, arama motoru optimizasyonu(SEO) için kullanılması gereken eklentiler konusunda bilgiler verdi. İnternetin esas sıkıntılarından güvenlik konusununda tecrübeli Invictus Yönetici Ortağı Mehmet İnce, WordPress’teki güvenlik zafiyetlerini anlattı. WordPress Eğitmenliği yapan Ceren Varol’un e-ticaret konusunda tekliflerde bulunduğu aktiflikte iştirakçiler akıllarındaki sorulara karşılık buldu.

WordPress ile muvaffakiyete giden web sitelerin öykülerinin konuşulduğu Seçkin Satıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde cokokuyancokgezen.com’un kurucusu Sevil Mert ve kesifperisi.com’un kurucusu Derya Korkmaz ile Pazarlama Türkiye’nin İdare Şurası Üyesi Alper Koç yer aldı. Keyifli anlar yaşanan panelde, içeriğin kıymetine vurgu yapıldı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir