Yeni LG ThinQ buzdolapları tazeliğe odaklanıyor

LG’nin bu yıl akıllı beyaz eşya eserlerinde ThinQ yapay zekâ teknolojilerine yük vereceği biliniyor. Firma düzenlediği InnoFest fuarlarında ThinQ tabanlı akıllı eşyalarını öne çıkarmaya başladı. Yeni Fransız kapılı buzdolapları bunun son örneği.

Yeni LG ThinQ buzdolapları neler sunuyor?

Genelde üç ya da 4 kapılı buzdolaplarını tabir eden Fransız kapılı buzdolapları bu yıl firmanın portföyünde kıymetli bir yer kaplıyor. LG Smart ThinQ uygulaması sayesinde kullanıcılar buzdolabını denetim edebiliyor, eksik gereçleri izleyebiliyor ve sorun oluştuğu vakit ikaz alabiliyor. Ayrıyeten tükenen besinlerin siparişlerini de anında verebiliyor.

Yeni ince model Fransız kapı buzdolapları birinci kere Linear Cooling ve DoorCooling+ teknolojilerini bir ortada barındırıyor. Inverter Lineer Kompresör tarafından desteklenen Linear Cooling teknolojisi sıcaklık dalgalanmasını ± 0,5 derece ortasında tutuyor. 10 yıllık garantiyle desteklenen kompresör, buzdolaplarında güç verimliliğini artırmakla kalmıyor, tıpkı vakitte klasik LG modellerine nazaran yüzde 25 daha sessiz çalışma sağlıyor.

Buzdolabının üst kısmına yerleştirilmiş hava menfezleri bulunan DoorCooling + teknolojisi ise kapı sepetinde saklanan eşyaları en düzgün düzeyde tutmak için hava akımını kapı alanına yönlendiriyor. Bu özellik, eşya gözünün iç kısmı ile kapının içi ortasındaki sıcaklık farkını büyük ölçüde azaltıyor. Ayrıyeten klasik sistemlere nazaran buzdolabının yüzde 20 daha süratli soğumasını sağlıyor.

İnce Fransız Kapılı buzdolapları, 835 milimetrelik genişliğiyle, birçok mutfakta bulunan ortalama buzdolabı ölçüsünden (850-900 mm) daha küçük boyutlara sahip. Bu da, LG’nin Fransız Kapılı buzdolaplarının, ölçeğinden bağımsız olarak neredeyse tüm mutfaklara harika biçimde uyacağı manasına geliyor.

Ayrıyeten yüzeye tıklayarak buzdolabının iç kısmını görebildiğiniz InstaView, kapı içi rafı Door-in-Door, buz için kompakt SpacePlus buz sistemi, uzun ve hacimli eserler için ekstra alan yaratmaya yardımcı olacak katlanır raf da dikkat çeken özellikler ortasında.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir