Açık Kaynaklı Yarış Oyunu 12 Yıl Sonra Güncellendi

SuperTuxKart isimli Indie go-kart yarış oyununun gerisindeki takım, 12 yıllık geliştirme sürecinin akabinde açık kaynaklı yarış oyununun 1.0 sürümünü duyurdu. Yeni güncelleme, çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çoklu oyunculu yarış modları için dayanak sağlıyor. Tıpkı vakitte güncelleme oyundaki yarış ögelerini dengelemeyi de amaçlıyor.

Oyun aslında tanınan bir go-karting yarış oyunu olan Mario Kart’a hayli benziyor, zira go-kart yarışında rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz.  Oyun karakterleri ortasında Linux çekirdeği maskotu Tux, GNU projesi maskotu Gnu ve anlık iletileşme istemcisi Adium için maskotu Adiumy üzere tanınan açık kaynaklı projelerden maskotlar bulunuyor.

Yeni güncelleme ile çevrimiçi ortamda yapabileceğiniz tek şey, kolay yarış modlarından ibaret değil. Duyuruya nazaran olağan yarışlar, vakit denemeleri, futbol modu, savaş modu ve yeni Bayrak Yakalama modu üzere çeşitli oyun modları çevrimiçi olarak sunulacak. Çevrimiçi oynunlarda 10 oyuncuya mesken sahipliği yaparken bile bant genişliği ihtiyaçlarının düşük olması, oyuna dair sevindiren ayrıntılar ortasında.

Güncelleme genel olarak yanılgı düzeltmeleri ve çeşitli oyun özelliklerinin geliştirmelerini içeriyor. “Ravenbridge Mansion” olarak isimlendirilecek yeni bir pist de güncellemede yer alıyor.

Daha evvel hiç oynamadıysanız yahut oyunu oynadığınızdan bu yana uzun vakit geçtiyse, uzun bir ortanın akabinde büsbütün yeni ve geliştirilmiş grafikler de dahil olmak üzere kimi hoş özellikler kazanan bu oyunu deneyebilirsiniz. SuperTuxKart, Windows, MacOS, Linux ve Android’de oynanabiliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir