Chrome 74’e Koyu Mod Geldi Ancak…

Koyu modun çeşitli uygulamalar ortasında yaygın hale gelmesiyle Google, tıpkı fonksiyonu web tarayıcısı Chrome’a getirmek için çalışmalara geçen sene başlamıştı. Fonksiyon geçtiğimiz günlerde macOS’un “kararlı” kanalına ulaştı lakin Windows kullanıcıları fonksiyonu yalnızca test edebiliyordu.

Ekran imgesi: Neowin.net

Bugün Chrome 74’ün dağıtılmaya başlanmasıyla Chrome, koyu modu desteklemeye başladı. Fakat Chrome forumlarındaki bir kullanıcının, fonksiyonun otomatik olarak devreye girmediğini söylemesi üzerine bir forum yöneticisi, fonksiyonun birtakım kullanıcılara sunuluğunu, herkese sunulmasının yakın gelecekte gerçekleşeceğini söyledi.

Koyu modun herkese sunulmasını beklemek istemiyorsanız, tarayıcınızın kısayolunda bir değişiklik yaparak onu koyu modda çalışmaya zorlayabilirsiniz. Bunun için Chrome’un masaüstü kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın. Açılan Özellikler penceresinde Amaç kutusunun sonuna (tırnak işaretinden de sonra) aşağıdaki parametreleri ekleyin:

–force-dark-mode

Bunu yaptıktan sonra tarayıcıyı bu kısayolu kullanarak açtığınızda, Chrome’un koyu modda açıldığını göreceksiniz. Chrome’u misyon çubuğuna sabitlediğiniz düğme ile çalıştırıyorsanız, bu düğmeyi kaldırıp, masaüstündeki simgeye sağ tıklayarak tekrar vazife çubuğuna sabitlemeniz gerekiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir